środa, 23 listopada 2011

Maskotki, Tokio i dworzec Harayuku :)

Hmmmm, co my tu mamy?

Całą górę maskotek!
Ale co by tu zrobić z górą maskotek?

Może spódniczkę?
Wyglądałaby tak  :








                                      Ale kto będzie nosił taką dziwną spódniczkę?
                 Jakto, nie wiesz? HARAJUKU GIRL!!!









HARAJUKU GIRL:
Na zdjęciu Renata Zbroja


 

          
                             

Harajuku (jap. 原宿?) – dzielnica Tokio usytuowana pomiędzy dzielnicami Shinjuku i Shibuya, w pobliżu chramu Meiji, przy stacji okrężnej linii Yamanote (także Yamate) o nazwie Harajuku.
Stacja Harajuku była główną stacją wioski olimpijskiej w 1964 roku. Napływ międzynarodowej kultury w czasie igrzysk zmienił obraz dzielnicy, przyciągającej młodych ludzi i zwolenników nowych prądów.
Dzisiaj Harajuku jest centrum wszelakiej mody, od międzynarodowej elegancji z najwyższej półki po ciuchy z tanich sklepików. Takeshita-dori wąska ulica miedzy Meiji-dori i stacją Harajuku, jest miejscem, gdzie zapoznać się z najnowszymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. W weekendy można tam spotkać młodzież przebraną w stroje inspirowane m.in. mangą i anime (cosplay), a także modą piosenkarzy rockowych oraz hardrockowych (Gothic Lolita). W niedziele tłum jest największy. Ceny wahają się od niskich po zaporowe, tak jak to zwykle bywa z modą.
Harajuku jest mekką ludzi młodych, którzy od poniedziałku do piątku (od 2002 roku soboty również są dniem wolnym) muszą chodzić do szkoły ubrani w jednakowe mundurki. Styl Harajuku narodził się w latach 70., kiedy ten teren upodobali sobie artyści. To tutaj sie spotykali, imprezowali i zakładali sklepy z designerskimi ubraniami i dodatkami. Obecnie Harajuku to najpopularniejsza dzielnica Tokio, gdzie nastolatki zmęczone szkolną codziennością mogą się wyszaleć i poprzebierać w swoje ulubione ciuchy.
Określenie Harajuku nie odnosi się wyłącznie do dzielnicy Tokio, ale także do dziewcząt i kobiet spotykających się w niej; "Harajuku Girls" to wolne od codzienności obywatelki Tokio, które swoje stroje kupują w specjalnych sklepach, lub komponują samodzielnie. Często są mylnie utożsamiane z ruchem, czy stylem punkowym, bądź "gotyckiego rocka", jednakże wzorują się one raczej na bohaterkach mang, które do stworzenia wizerunku używają wszelkich, jaskrawo zestawianych kolorów. Harajuku Girls zainteresowała się Gwen Stefani, która zaprosiła je do współpracy przy swoich teledyskach. Pojawiają się w teledysku i treści piosenki "What You Waiting For?" tej wokalistki.


 Moja wersja Harajuku Girl powstała w ramach zaliczenia w szkole (Wyższej Szkole Artystycznej www.charakteryzacja.pl), temat: rasy. Ćwiczenie polegało na przerobieniu naszej rodzimej rasy białej na dowolnie wybraną. Ponieważ jako zwolennik pojechanych stylizacji i makijażu fashion,  uważałam stworzenie kolejnego czarnego tudzież czarnej za nudy w mojej głowie powstał diaboliczny plan! A oto jego efekt:













Specjalne podziękowania dla mojej rozsadzanej energią modelki Reninki Zbroji
( która na codzień prezentuje tak jak na zdjęciu poniżej )
Oraz równie wielkie podziękowania dla pewniej kolekcjonerki maskotek;) Love U :*

 
Na zdjęciu Renata Zbroja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz